Достапни линкови

Талибанците ставале отровни хемикалии во бомбите


Талибанците во Пакистан додавале отровни материи во бомбите за да ги направат уште посмртоносни. Според болнички извори во северен Пакистан, повредите од ваквите бомби резултирале со сериозни компликации, како физички деформации.
XS
SM
MD
LG