Достапни линкови

Силен земјотрес во Јапонија


Јапонија-опустошена област по земјотресот и цунамито во март
Силен земјотрес со јачина од 7 степени бил почуствуван во југоисточна Јапонија. Нема информации за повредени и за оштетувања, соопштуваат од јапонскиот Центар за земјотреси.
Од јапонската метеоролошка агенција соопштија дека нема опасност од цунами. Јапонија е земја која често е погодена од земјотреси. Минатата година во март земјотрес со јачина од 9 степени предизвика и цунами.
XS
SM
MD
LG