Достапни линкови

Средба на лидери на 11 поранешни советски републики


Москва
Лидерите од Комонвелтот на независни држави денеска ќе се сретнат во Москва. Руските медиуми јавуваат дека со неформалната средба на политичката група ќе се одбележи 20 годишнината од нејзиното основање. Во заедницата членуваат 11 поранешни советски републики . На средбата ќе се дискутираат и економската интеграција и соработка.
XS
SM
MD
LG