Достапни линкови

САД финансиски ќе ја подржат демократизацијата на Тунис


Американскиот претседател Барак Обама соопшти дека Соединетите Држави ќе му дадат финансиска помош на Тунис за транзицијата кон демократија по декадите авторитарно владеење. По средбата со тунискиот премиер Беџи Есебси во Вашингтон, Обама најави дека покрај финансискиот пакет, Вашингтон ќе му даде подршка на Тунис и во други области.
XS
SM
MD
LG