Достапни линкови

Република Српска со документација за злосторствата до хрватското обвинителство


Хрватскиот државен овбинител Младен Бајиќ ќе прими делегација од Сојузот на логораши од Република Српска.Тие ќе му врачат документација за злосторства на хрватската војска врз српските војници и цивилите во Посавина и БИХ од 1992 до 1995 година.
XS
SM
MD
LG