Достапни линкови

Пакистански армиски командир повреден во напад на милитанти


Армискиот генерал мајор Џавид Игбал во Пакистан бил повреден во напад врз неговиот хеликоптер.Хеликоптерот бил нападнат во близина на границата со Авганистан.Војската ги обвини талибанците. Хеликоптерот бил способен по нападот да продолжи да лета безбедно. Засега ниедна група не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG