Достапни линкови

Фетел му донесе на уште една победа на Ред Бул


Актуелниот првак во „Формула 1 “ Себастијан Фател денеска помина прв низ целта на тргта за гран при во Белгија . Денешната трка ја одбележа несреќата на британскиот возач Луис Хамилтон кој помина без потешки повреди. Колегата на Фетел од тимот на Ред Бул ја заврши трката на второто место, додека возачот на МеКларен Џејсон Батон од почетнта 13 позиција го освои третото место. Ова е 17 победа во кариерата на Фетел.
XS
SM
MD
LG