Достапни линкови

Либија-Силни експлозии во Триполи


Триполи
Пет силни експлозии го погодиле денеска центарот на Триполи. Авиони на НАТО го надлетувале градот, но не е познато дали експозиите се дело на силите на Алијансата , ниту има податоци за жртви. Либиските бунтовници напредуваат кон престолнината и од јужна и од западна страна, а НАТО го контролира Средоземно море северно од престолнината.
XS
SM
MD
LG