Достапни линкови

Министерот за внатрешни работи го напушта Гадафи?


Либискиот министер за внатрешни работи пристигнал со своето семејство во Каиро, соопштија египетските официјални лица. Министерот ја напуштил функцијата и режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи. Министерот со девет члена на своето семејство пристигнал утрово на аеродромот во Каиро, но на египетските власти им рекол дека е „на туристичка посета.“ На аеродромот не го пречекал никој од либиската амбасада .
XS
SM
MD
LG