Достапни линкови

Чавез оди на втора тура хемотерапија во Куба


Уго Чавез, 01 август 2011
Претседателот на Венецуела, Уго Чавез, изјави денеска дека ќе се врати во Куба за да го продолжи медицинскиот третман, односно хемотерапија за лекување на ракот.
Чавез, се оперираше во Хавана во јуни , кога му беше остранет тумор на рбетот. Тој во Куба заминува во понеделник каде ќе продлжи со третманот за опоравување. Чавез најави дека најверојатно во Куба ќе се задржи пет дена.
XS
SM
MD
LG