Достапни линкови

Аутопсијата не покажа од што починала Ејми Вајнхаус


Ејми на концертот во Белград, 18 јуни 2011
Aутопсијата на пеачката Ејми Вајнхаус не покажа што ја убило, соопшти денеска полицијата. Од таму велат дека се потребни дополнителни токсиколошки тестови, а резултатите се очекува за две до четири недели.
Британската пеачка беше пронајдена мртва во саботата во својот дом во Лондон. Таа почина на возраст од 27 години.
XS
SM
MD
LG