Достапни линкови

Во Брисел состанок на минстрите за финансии на евро зоната посветен на ГрцијаВо Брисел денеска треба да се одржи состанок на минстрите за финансии на евро зоната посветен на Грција.Полска објави дека нема да присуствува на средбата на министрите за финансии на еврозона доколку некои членови на групата не сакаат таа земја да биде таму. Ова во својата изјавата го потврди полскиот минситер за финансии Јан Ростовски .До ова доаѓа откако некои од членовите на евро зоната беа незадоволни од критицизмот на полскиот министер за финансии околу пакетот мерки наменети за Грција, Ирска и Португалија.
XS
SM
MD
LG