Достапни линкови

Индија -20 загинати во железничка несреќа


Архива
Најмалку 20 патници загинале, а 150 се повредени кога експресен воз излетал од шините во северната индиска држава Утар Прадеш, јавија официјални лица. Тринаесет вагониод возот кој се движел со брзина од 108 километри на час излетале од шините во јужната област Фатехпур. Спасувачките екипи се уште се обидуваат да извлечат преживеани од под вагоните. Несреќата доведе до прекин во железничкиот сообраќај на една од најфреквентните линии во Индија.
XS
SM
MD
LG