Достапни линкови

Се урна индонезиски авион со 27 патници


Индонезиски патнички авион со 21 патник и 6 членови на екипажот, се урнал денеска во морето во близина на островот Папуа. Според првичните информации, можна причина за несреќата е лошото време. Внатрешниот авио-транспорт меѓу индонезиските острови е еден од најнебезбедните во Азија.
XS
SM
MD
LG