Достапни линкови

Дваесетмина загинати во експлозија на бомба во Ирак


Најмалку дваесетмина загинаа во експлозија на автомобил бомба во градот Хила во Ирак. Властите потврдија дека бомбаш самоубиец ја детонирал експлозивната направа откако со автомобилот удрил во влезот на полициска станица во градот, на 100 километри јужно од Багдад. Повеќемина од загинатите се полицајци а десетици се повредени.
XS
SM
MD
LG