Достапни линкови

Растурен камп на демонстрантите во Јемен


Јеменската полицијата во текот на ноќта го растурила кампот на демонстрантите во градот Аден каде што илјадници луѓе бараат заминување од власт на претседателот Али Абдула Салех. Новинските агенции јавуваат дека полицијата употребила солзавец и оти имало повредени. Вчера во главниот град Сана, безбедносните сили убиле најмалку 46 луѓе за растерување на демонстрациите против 32 годишното владеење на Салех.
XS
SM
MD
LG