Достапни линкови

Алијансата за иднина на Косово со пријава за Пацоли


Косовскиот претседател Беџет Пацоли
Алијансата за иднината на Косово на Рамуш Харадинај подготвува пријава до Уставниот суд за косовскиот претседател Беџет Пацоли. Според партијата Пацоли го прекршил Уставот кога гласал за избор на владата по неколку минути откако бил избран за Претседател. Пацоли смета дека грешката е кај собраниските служби, кои не го предупредиле дека нема право на глас.
XS
SM
MD
LG