Достапни линкови

Кина за 13 проценти ќе го зголеми воениот буџет


Пекинг - Тјенанмен
Кина соопшти дека за речиси 13 проценти ќе го зголеми воениот буџет на земјата. Ова е соопштено ден пред отворањето на Народниот Конгресот на комунистичкиот режим во Пекинг.
Кина по САД е втора земја со најголема воена потрошувачка.
XS
SM
MD
LG