Достапни линкови

Почина Џејн Расел - актерка и секс симбол на 50-тите


Џејн Расел
Во Холивуд на 89 години почина Џејн Расел, филмска звезда и секс симбол од 50-тите години на 20 век.
Расел беше позната и по филмот „Мажите сакаат русокоси“, во кој таа играше со Мерлин Монро
XS
SM
MD
LG