Достапни линкови

На ЕУ и се потребни реформи, изјави Баросо во Будимпешта


Баросо во Будимпешта
Претсдавањето на Унгарија со Европската Унија доаѓа во клучно време не само поради тешката економска и финансиска ситуација, туку и поради новата фаза од европската интеграција, изјави денеска во Будимпешта, претседателот на Европската Комисија, Жозе Мануел Баросо. На заедничката прес конференција со унгарскиот премиер Виктор Орбан, Баросо додаде дека на Европа и се неопходни структурни реформи за излез од финансиската криза.
XS
SM
MD
LG