Достапни линкови

Основачот на ФЕЈСБУК во посета на Кина


Основачот на Фејсбук Марк Цукерберг ја посетува Кина, односно компанијата Бајду – Инк која е најголем пребарувач во земјата додека неговата социјална мрежа и натаму е блокирана во Кина.
На интерент е објавена слика од Цукерберг и Каисер Кио директор на Бајду, но други детали засега нема.
XS
SM
MD
LG