Достапни линкови

Претседателот на Хаити повика на смирување на тензиите


Претседателот на Хаити Рене Превал повика на смирување на тензиите на северот на земјата со цел тие да не се прошират и врз главниот град Порт О Пренс.
Во понеделникот на Хаити избувнаа насилни протести против мировниците на Обединетите Нации, кои, според некои жители на оваа островска држава, ја донесле колерата кај нив.
XS
SM
MD
LG