Достапни линкови

Вооружени напади во Дагестан, 2 полицајци загинале


Руските власти соопштија дека денеска двајца полицајци се убиени при два одделни напади во Дагестан.Полицијата соопшти дека успеала да деактива и две бомби. Денешните напади се само дел од постојаните борби меѓу полицијата и исламистичките бунтовници.
XS
SM
MD
LG