Достапни линкови

Груевски - Имаме силна волја за решение за името


Македонија е подготвена и има силна волја за надминување на спорот за името со Грција под покровителство на ОН, со решение што ќе биде прифатливо за народите во двете земји, истакнал премиерот Никола Груевски на денешната средба со генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен во Брисел.
Македонија, укажал премиерот, продолжува со реформите и модернизацијата согласно акциониот план за членство во НАТО, пренесува МИА.
XS
SM
MD
LG