Достапни линкови

Ахмадинеџад со нови критики за Израел


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад го пофали, како што рече, либанскиот отпор, го критикуваше Израел и рече дека „ционистите се смртни“. Тој ова го изјави во пограничниот либански град Битн Џибел на границата со Израел.
XS
SM
MD
LG