Достапни линкови

Во племенски судири во Пакистан, над сто загинати


Во судирите меѓу две племиња во близина на границата на Пакистан со Авганистан во текот на оваа недела загинале над 102 лица, соопшти денеска во Исламбад претставникот на пакистанската полиција Џалил Хал. Тој додаде дека судирите меѓу шиитите и сунитите избувнале поради пристап кон еден извор за вода во регионот Курама кој е познат и како засолниште на талибанците и на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG