Достапни линкови

Пет години од ураганот Катерина


Денеска се навршуваат пет години откако разорниот ураган Катерина го уништи градот Њу Орлеанс. Планирано е и американскиот претседател Барак Обама да зборува на комеморацијата по повод одбележувањето на настанот.
Во ураганот Катерина во 2005 година загинаа речиси 2000 луѓе, а повеќе од еден милион луѓе останаа без покрив над глава.
XS
SM
MD
LG