Достапни линкови

ОН на 9 септември ќе расправа за Резолуцијата за Косово


Генералното собрание на ОН на 9 септември ќе расправа за Резолуцијата за Косово , која ја поднесе Србија по објавувањето на советодавното мислење на Меѓународниот суд за правда за легалноста на независноста на Косово , јавува српскиот весник „Данас“. Весникот се потпира на извор од државниот врв во Србија. Истиот ден треба да биде одржано и гласање , но тоа ќе зависи од текот на расправата.
XS
SM
MD
LG