Достапни линкови

Груевски: Владата не ја презадолжува државата


Премиерот Никола Груевски денеска ги отфрли обвинувањата на опозицијата дека Владата ја презадолжува државата. Според него, всушност имало драстично намалување на државниот и на јавниот долг. Од кој аспект и да се погледне оваа Влада, како што изјави, за скоро една третина го намали долгот на Македонија. Тој не очекува македонската економија повторно да влезе во рецесија.
XS
SM
MD
LG