Достапни линкови

Португалија - Брегот на Слоновата Коска без голови


Во првиот натпревар од „групата на смртта“ или групата Г, попладнево на стадионот „Нелсон Мандела Беј“ во Порт Елизабет, Брегот на Слоновата Коска и Португалија одиграа нерешено 0:0. И покрај ѕвездите во двата тима натпреварот заврши без голови.

XS
SM
MD
LG