Достапни линкови

Јеремиќ - Интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ не смее да запре


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ изјави денеска дека од состанокот Европска Унија – Западен Балкан во Сараево, очекува да биде испратен јасен сигнал дека европската интеграција на регионот не смее да биде запрена. Според Јеремиќ, со претседавачот на состанокот, Шпанија, бил постигнат договор претставниците на Косово да бидат присутни во согласност со Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност.
XS
SM
MD
LG