Достапни линкови

Протест на приврзаниците на Ал Садр во Наџаф


Привразниците на ирачкиот шиитски верски лидер Моктада Ал Садр, денеска во Наџаф одржаа протести, извикувајки слогани за обединување на сунитите и шиитите и против странското присуство во земјата. Приврзаниците на Ал Садр, по парламентарните избори во Ирак, се во комбинација за составување на новата ирачка влада.
XS
SM
MD
LG