Достапни линкови

Се зголемува бројот на отпушени работници во Македонија


Македонскиот државен завод за статистика соопшти дека годинава во февруари е намален бројот на работници во индустријата за 7,6 проценти во однос на истиот месец минатата година.Според статистичките податоци најмногу работници се отпуштени во преработувачката индустрија.
XS
SM
MD
LG