Достапни линкови

Пакистанската армија уби 22 Талибанци


Пакистанските власти соопштија дека возвратиле на талибански напад, при што армијата убила 22-ца Талибанци во близнина на авганистанската граница. Владиниот претставник, Самилуах Кан изјави дека Талибанците ја нападнале воената база во областа Оракзаи при што пакистанската војска го возвратила ударот.
XS
SM
MD
LG