Достапни линкови

Претседателот на словенечкиот парламент во Македонија


Претседателот на Парламентот на Словенија Павел Гантар денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Тој ќе се сретне со својот домаќин, претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски, како и со премиерот Никола Груевски. Предвидено е Гантар да има обраќање во парламентот во рамките на 96-та седница.
XS
SM
MD
LG