Достапни линкови

За жалбата на Тарчуловски кон крајот на март


Хашкиот трибунал на денешната статусната конференција соопшти дека пресудата по жалбата на Јохан Тарчуловски за 12-годишната затворска казна за случајот „Љуботен“ може да се очекува кон крајот на март или во првата половина на април.
Од страна на Судот беше покренато прашањето и за третманот во притворското одделение, за кое Тарчуловски се изјасни дека нема никаков приговор. Затоа очекуваме одлуката по повод жалбата наскоро да биде донесена, изјави адвокатот на Тарчуловски, Антонио Апостолски.
XS
SM
MD
LG