Достапни линкови

Сенатот на САД одобри зголемување на внатрешниот долг


Американскиот Сенат со тесно мнозинство и одобри на владата да го зголеми внатрешниот долг за дополнителни 1900 милијарди долари. Потребните 60 гласови без обезбедени затоа што републиканецот Скот Браун избран да го замени починатиот сенатор Едвард Кенеди, сеуште не седнал на своето место во Сенатот. Целокупниот американски долг сега е пораснат на 14 000 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG