Достапни линкови

Етиопскиот авион се урнал поради лошото време


Лошите временски услови се една од причините за уривањето на авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ во Медитеранот, неколку минути по полетувањето, соопштија Либанските власти. Се стравува дека сите деведесетмина патници од авионот марка Боинг 737 - 800 загинале, а спасувачките екипи до сега имаат извлечено околу 24 тела од водите на медитеранот.
XS
SM
MD
LG