Достапни линкови

Бугарската влада ја прифати оставката на ЖелеваБугарската влада ја прифатила оставката на министерката за надворешни работи Румјана Желева, изјави денеска бугарскиот вице-премиер Цветан Цветанов. До оставката доаѓа откако Желева се повлече од кандидатурата за Европски Комесар за хуманитарна помош, бидејки во Европскиот Парламент имаше забелешки за нејзините финиансиски интереси и компетенции.
XS
SM
MD
LG