Достапни линкови

5 милитанти убиени во Пакистан


Најмалку 5 осомничени милитанти се убиени во американски напад на талибанскко засолниште во покраината Вазиристан во Пакистан. Њуз дејли соопшти дека уште шест бунтовници се повредени, кога двете ракети биле активирани од беспилотните авиони во покраината. Весникот цитира анонимен извор кој изјавил дека Талибанците биле поврзани со локалниот лидер Хафиз Гул Бахадур.

XS
SM
MD
LG