Достапни линкови

Нови 14 заболени од свински грип во Македонија


Во Македонија во изминатите 24 часа, биле регистрирани 14 нови случаи на заразени со свински грип .Од нив десет се средношколци и основци, а другите се возрасни луѓе кои патувале надвор од државата. Комисијата за пандемски грип денеска одлучи да се одложат сите планирни екскурзии и оцени дека нема потреба од масовно носење маски бидејќи не постои епидемиолошка оправданост за тоа
XS
SM
MD
LG