Достапни линкови

Шефот на македонската дипломатијата Милошоски во Брисел


Шефот на македонската дипломатијата Антонио Милошоски е во дводневна посета на Брисел каде е предвидено да има низа средби со високи дипломатски претставници на ЕУ. Милошоски ќе се обрати пред Комисијата за надворешна политика на Европскиот парламент. Министерот за надворешни работи ќе побара подршка од европските институции за определување на датум за почеток на преговорите за членство во ЕУ.
XS
SM
MD
LG