Достапни линкови

Средба Обама - Нетанјаху во Вашингтон


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе разговара со израелскиот премиер Банјамин Нетанјаху. Се очекува главна тема да биде обновувањето на блиско – источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG