Достапни линкови

Ураганот Ида однесе 42 животи во Ел Салвадор


Ураганот Ида кој беснее во Мексиканскиот Залив денеска уби 42-ца луѓе во Ел Салвадор. Тамошниот министер за внатрешни работи изјавил дека се очекува да има повеќе жртви бидејќи спасувачите се уште не стигнале до отсечените области.
Ураганот се движи кон Мексико но властите во Мексико сеуште не издале наредба за евакуација на туристите кои се наоѓаат во летувалиштата во близина на местото каде има бура, но ги повикале луѓето ако немаат потреба да не патуваат кон погодените области

XS
SM
MD
LG