Достапни линкови

Израел и Палестинците да ги истражат можните злосторства


Генералното Собрание на Обединетите Нации усвои резолуција со која се повикуваат Израел и Палестинците да ги истражат обвинувањата за воени злосторства во Појасот Газа, содржани во извештајот на светската организација. Извештајот сега ќе оди во Советот за Безбедност, но според дипломатите, таму нема да биде превземена никаква акција. Израел ја отфрли ваквата резолуција.
XS
SM
MD
LG