Достапни линкови

Кушнер:Карзаи и Абдула заедно ќе ја решаваат постизборната криза


Aвганистанскиот претседател Хамид Карзаи и неговиот главен ривал на изборите, Абдула Абдула се подготвени да "работат заедно" за решавање на постизборната криза во земјата , изјави француски министер за надворешни работи Бернард Кушнер, по разговорите со двајцата ривали .Во очекување на резултатите за изборните измами и плашејќи се дека политичката криза ќе се влоши, светските лидери, последниве неколку денови разговараат и со Карзаи и со Абдула, за да изразат загриженост.


XS
SM
MD
LG