Достапни линкови

Иран нема тајни за нуклеарната програма, изјави Ахмадинеџат


Иранскиот претседател Махмуд Ахамдинеџат денеска изјави дека Техеран не криел оти гради уште една постројка за збогатување ураниум. Но, Западот, нагласи Ахамдинеџат, постојано повторува дека тоа било тајна се додека таа лага не стане општо прифатена. ИНаку, денеска попладне во Иран ќе допатува шефот на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија Мухамед Ел Барадеи.
XS
SM
MD
LG