Достапни линкови

Боб Дилан во борба против светската сиромаштија


Американскиот пејач и текстописец Боб Дилан ќе ги донира приходите од авторските права од неговиот иден божиќен албум за борба против светската сиромаштија. Обединетите нации денеска соопштија дека парите од албумот што ќе биде објавен на 12 октомври ќе им бидат донирани на Светската програма за храна на Обединетите нации и на британската хуманитарна организација Crisis.

XS
SM
MD
LG