Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан


12 цивили загинаа во две одделни експлозии, соопштуваат авганистанските власти. Во инцидентите се повредени осуммина цивили. Властите ги сомничат Талибанците за нападите.
XS
SM
MD
LG