Достапни линкови

Шефот на израелската дипломатија во балканска турнеја


Израелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман денеска ќе престојува во официјална посета на Белград, каде што ќе биде потпишана спогодба за заемно укинување на визите меѓу Израел и Србија. Вчера Либерман престојуваше и во Загреб, каде што имаше средби со највисоките претставници на хрватскиот државен врв.
XS
SM
MD
LG